rysunek mężczyzny z wagą i byka
Mistycyzm

Pełnia w Wadze (08.04.) – rozważna konfrontacja. Ty vs. reszta Świata.

Jesteśmy zaledwie w pierwszym kwartale 2020 roku, a już z pewnością możemy okrzyknąć go rokiem rewolucyjnych zmian. Astrologicznie, symbolem tej transformacji jest wielka koniunkcja Saturna z Plutonem i Jowiszem w znaku Koziorożca, która miała w pierwszej połowie stycznia. Układ nadchodzącej pełni na osi Waga- Baran jest w kwadraturze do układów z tego okresu. Co to oznacza dla nas i jak możemy wykorzystać ten czas?

Zanim napiszę Ci wprost, czego można się spodziewać, jakie działania podjąć, a jakich nie podejmować w związku z tą pełnią, jestem zmuszona nakarmić Cię dawką informacji, które niekoniecznie wydadzą Ci się z nią związane.

A na koniec mogę Cię rozczarować – ta pełnia niczego nie wyjaśnia, to nie będzie zwieńczenie mijającego cyklu.

No nie tak na koniec, już Ci to powiedziałam :).

Wielka koniunkcja a zmiany społeczno - ekonomiczne

Zodiakalny Koziorożec jest symbolem struktur, norm społecznych i porządku. Saturn i Pluton domagają się porzucenia struktur, które już nam nie służą, porzucenia destrukcyjnych dla nas wzorców, poglądów, idei, a Jowisz to działanie wzmaga. Charakter Koziorożca dodaje do tego konieczność wzięcia odpowiedzialności, zarówno na podłożu jednostkowym, jak i społecznym. Układ ten stymuluje poczucie jedności ze światem, świadomość naszego wpływu na jego wygląd.

Saturn i Jowisz to tzw. planety społeczne, a Pluton określany jest mianem planety pokoleniowej. Wszystko to oznacza nic innego jak wielkie zmiany w funkcjonowaniu naszego społeczeństwa, które odczuwalne będą dla całego pokolenia. Historycznie wiązało się to z rewolucjami, kryzysami ekonomicznymi czy ruchami wyznaniowymi.

Więcej o aktualnie zachodzących zmianach  na świecie przeczytasz we wpisie tutaj.

Pełnia w Wadze w czasie transformacji

Każda transformacja prędzej czy później musi przejść kryzys. I do takiego kryzysu nadchodzi podczas pełni Księżyca, która ma miejsce na osi Waga – Baran (ponieważ Słońce jest w znaku Barana).  Bez kryzysu zmiany nie mogą się urzeczywistnić. Aby pojawiła się nowa jakość, stare musi runąć.

Opozycja Wagi do Barana

rysunek kosmogramu pełni w Wadze
Kosmogram pełni w Wadze

Aby pokazać konflikt, w pierwszej kolejności skupmy się na pozycji Słońca, które jest w Baranie.

Zodiakalny Baran odnosi się do naszej osobowości, usposobienia. Znajduje się w 1. domu astrologicznym i określamy go poprzez ‘jestem’ .To znak charakteryzujący się energicznością, dużą wytrwałością w działaniach, które mogą przekształcić się nawet w zawziętość. Tu nie ma miejsca na względy socjalne i współpracę. To indywidualizm i bezkompromisowość, która może prowadzić nawet do agresji. Rzecz jasna nie robię z zodiakalnych Baranów tyranów – musi być wyraźny akcent dla prostszego zobrazowania.

W układzie zodiakalny, który rozpoczyna się od Barana, modelem opozycji jest Waga.

Waga z natury dąży do spotkania i konfrontacji dwóch czynników. Skłania nas do stanięcia naprzeciw siebie – czy to w relacjach partnerskich, zawodowych czy społecznych. Dla niej liczy się współpraca, szukanie kompromisów, a kwintesencją jej jest określenie domu 7go, w którym mieszka – ‘jesteśmy’.

Pełnia w Wadze – moje potrzeby a potrzeby innych

Księżyc jest symbolem tego co tajemnicze, nieuświadomione, ukryte. Księżycowi przypisuje się atrybuty yin – emocjonalność, wrażliwość, instynktowność.

Podczas pełni Księżyca ukryte aspekty wychodzą na jaw – a tym bardziej teraz, podczas najjaśniejszej pełni tego roku.

I tu w końcu dochodzimy do sedna.

Pełnia na osi Waga – Baran w kwadraturze do styczniowych układów transformacyjnych stawia nas na osi ja – my.

pełnia Księżyca
Pełnia Księżyca fot. mój Mąż 🙂

Pojawia się konfrontacja tego, co jest dobre dla ogółu/ innych ludzi, a co jest dobre dla nas samych i jakie koszty ponosimy w ramach tej relacji. To konfrontacja naszych potrzeb z potrzebami drugiej strony. Może to dotyczyć partnera, firmy, w której pracujemy, grupy społecznej, w której żyjemy, a nawet całego kraju czy świata.

Biorąc pod uwagę globalną sytuację, w której się znajdujemy, łatwo jest wyobrazić sobie ten konflikt. Podczas tej pełni wszelkie ustępstwa nas bolą. Ognisty Baran każe kłaść nacisk na nasze pragnienia i oczekiwania. Z drugiej strony, dostrzegamy uczucia, trudności i słabości innych ludzi. To kluczowy moment dla relacji osobistych czy zawodowych.

Kwadratura jest aspektem nieharmonijnym i komunikuje o charakterze przeciwności, z którymi przychodzi nam się zmierzyć. Przezwyciężona kwadratura to zdanie egzaminu z cennej nauki, jej efektem jest wzrost. Jednak pozostajemy w znaku Wagi, a Waga lubi…rozważać :).

Waga waży na szali wszystkie argumenty, spekuluje. Akurat w tym przypadku może okazać się to korzystne, ponieważ to nie moment na podejmowanie działań.

Pełnia Księżyca inna niż wszystkie

Pełnia jest zwieńczeniem 28dniowego cyklu Księżyca po nieboskłonie. To zebranie owoców, domknięcie spraw, wyklarowanie sytuacji. Jednak nie tym razem.

Księżyc znajduje się w kwadraturze do Jowisza i Plutona. Powoduje tu u nas zaburzenie wewnętrznego spokoju, trudności w opanowaniu emocji. Możemy czuć się nieswojo w kontaktach towarzyskich, a nawet nieumyślnie zdradzić jakieś poufne informacje na czyjś temat, wykorzystać je w niewłaściwy sposób. Dodatkowo, mamy kwinkunks do Neptuna w Rybach, więc łatwo możemy ulec przekoloryzowanym wyobrażeniom czy samooszukiwaniu.

Pełnia w Wadze – czy da się ją wykorzystać?

Trzeba przyznać, że zarysował nam się całkiem dramatyczny scenariusz. Jednak wbrew pozorom nie jest tak źle, a układ możemy mimo wszystko spożytkować.

Po pierwsze, mamy kumulację planet w domu 12., któremu przypisuje się głębokie przemiany wewnętrzne, sekrety, marzenia oraz czas regeneracji. To zaproszenie do wyciszenia, oczyszczenia, do bycia z samym sobą. Trzeba przyznać, że charakter tej pełni jest idealne na nasze aktualne warunki, które ograniczają nas do ‘działań’ w izolacji.

Polecam tu różnej formy medytacji – nie tylko tej powszechnie rozumianej, ale także, w różnych formach sztuki czy hatha jogi. Pamiętajmy bowiem o wpływie Barana, który może skłaniać do szukania ujścia tego, co grzeje od środka.

Po drugie, władczyni Wagi – Wenus znajduje się w Bliźniętach. Oznacza to, że będziemy otwarci na dochodzące do nas obiektywne informacje. Będziemy chcieli dowiedzieć się prawdy, do tego aby zbudować trwałe fundamenty porozumienia z drugą stroną.

Po trzecie, Baran znajduję się podczas tej pełni w dwadzie Skorpiona, co znów orientuje nas na ustalanie konkretów. Z kolei Waga ulokowała się w dwadzie Byka, dzięki czemu zyskuje takt i subtelność.

Oznacza to, że jest szansa, aby w całej tej brutalnej konfrontacji możemy wyjść z porozumieniem i szansą na renegocjację dotychczasowych ustaleń.

Co ważne, pamiętajmy, aby zachować szczerość wobec siebie i innych. Tylko wówczas będziemy w stanie wyciągnąć wnioski, które pozwolą na zmianę tego, co nam w danej relacji nie odpowiada.

A to już przy okazji następnej pełni.

PS. Pamiętajcie, że to jedynie wskazówki z Nieba, a nie wyrocznia. Jesteśmy potężnymi istotami i to od nas zależy jak wykorzystamy panujące energie :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.