uśmiechnięta kobieta w okularach przeciwsłonecznych na tle morza
Metafizyka

Czego chcesz od życia – jak się tego dowiedzieć i żyć szczęśliwie.

Przede wszystkim, aby dowiedzieć się czego chcesz od życia, musisz wyjść z wibracji niewiedzy. Będąc na częstotliwościach pytania, nie poznasz odpowiedzi.

Jak wejść na wibrację wiedzy?

Zacznij wizualizować sobie, jakby to było wiedzieć, czego chcesz od życia, jakby to było wiedzieć, co jest Twoim prawdziwym celem? Poczuj się tak, jakbyś to wiedział.

Skup uwagę na swoim wewnętrznym głosie, który jest teraz w panice poszukiwania odpowiedzi i wzmacnia myśl, że nie wiesz, czego chcesz.

Zmień swoje myśli tak, jakbyś odpuścił potrzebę tej wiedzy.

Pierwszy sposób na odkrycie, czego chcesz od życia

Teraz, zagraj w grę, w której wiesz, czego nie chcesz. Możesz nie wiedzieć, czego chcesz, ale wiesz do czego masz urazę lub co powoduje u Ciebie opór. Skup się na tym, a później zagraj w przeciwieństwa. 

Skup się na rzeczach, które Cię najbardziej trapią. Zastanów się, dlaczego opierasz się rzeczom, którym się opierasz. To da Ci obraz tego, czego chcesz naprawdę.

Zwizualizuj sobie, co mogłoby być lepsze od tego, czego nie chcesz/ nie lubisz.

Przykładowo, jeśli nie lubisz swojej pracy, zastanów się, jakby to wyglądało, gdybyś mógł ulepszyć tą kwestię. Nie skupiaj się na szczegółach, na tym jak wygląda aktualna i jakby wyglądała ta lepsza praca – skup się na swoich uczuciach; jakie uczucia wywołuje Twoja aktualna praca? Stwórz listę, jak chciałbyś się w niej czuć. Gdy odpowiesz sobie na to pytanie, zastanów się, co mogłoby być lepsze nawet od tego i kontynuuj aż dojdziesz do najlepszego dla Ciebie  scenariusza, scenariusza rodem z Disneylandu. To da Ci odpowiedź, czego chcesz w życiu.

Drugi sposób na odkrycie, czego chcesz od życia

Napisz na kartce ‘Pragnę/ chcę…’ i ręką, którą zwykle nie piszesz, wypisz wszystko, co pojawi Ci się w głowie. Pisz bez zastanowienia i oceny, nieważne jak bardzo niedorzeczne może się to wydawać. Następnie, poniżej kartki napisz ‘Jeśli mógłbym robić cokolwiek zechcę lub być kimkolwiek zechcę w życiu, co by to było?’.

Teraz zadaj sobie pytanie ‘Dlaczego właśnie tak by było?’.

‘Dlaczego’ to najbardziej wartościowe pytanie we Wszechświecie, przesuwa nas w pobliże wibracji odpowiedzi.

Zobrazuję na przykładzie, chyba najbardziej standardowym – nowa praca.

Załóżmy, że Twoje pragnienie to ‘Chcę mieć nową, lepszą pracę’.

Odpowiadając na pytanie, dlaczego tego chcesz, odpowiesz:

– Żeby robić w życiu, to co lubię. 

– A dlaczego chcesz robić to, co lubisz? 

– Ponieważ chcę się czuć dobrze z samym sobą.

W tym scenariuszu to właśnie ten stan jest tym, czego pragniesz od życia.

Trzeci sposób, aby dowiedzieć się, czego chcesz od życia

Wypisz na kartce absolutnie wszystkie rzeczy, które sprawiają, że czujesz radość i pasję.

To może być wszystko, co przyjdzie Ci do głowy, te większe kwestie jak spotkanie z kimś bliskim, jak i te mniejsze jak np. ugotowanie pysznego obiadu. Kiedy poświęcisz uwagę na to, jakie rzeczy, sprawiają, że czujesz się dobrze, będziesz bliższy odpowiedzi, czego pragniesz od życia. Dzieję się tak, ponieważ Twój prawdziwy cel jest zawsze w tandemie z tym, co sprawia Ci radość i wzbudza pasję.

Poświęć też uwagę na ludzi dookoła Ciebie. Spójrz na tych, którzy są według Ciebie najbardziej szczęśliwi – to również da Ci wskazówkę, czego chcesz w życiu.

Każdy chce być szczęśliwy

Nasze pragnienia dążą do jednego – każdy chce być po prostu szczęśliwy.

Dlaczego nie zrobić celu właśnie z bycia szczęśliwym? 

Kwestia pytania ‘Jak?’ nie należy do nas – tu rolę odgrywa wyłącznie Wszechświat i nie należy go ograniczać czy blokować.

To Wszechświat wie najlepiej, w jakiej postaci i w jaki sposób, ma przyjść do nas szczęście.

Nie obawiaj się, że pokieruje Twoim szczęściem tak, że będziesz szczęśliwy, ale biedny/ samotny! Nawet jeśli po drodze spotka Cię coś, co zdawałoby się zaprzeczyć Twojemu celowi bycia szczęśliwym, zaufaj i oddaj się temu.

Wszystko jest na jak najlepszej drodze, aby wszystkie rzeczy w Twoim życiu były zgodne z Twoją definicją szczęścia.

Nie daj się zaślepić fałszywym celom życiowym, o których więcej tutaj. Zamiast wizualizować siebie w stercie pieniędzy, wyobraź sobie jakby to było być najbardziej szczęśliwym jak tylko możesz. Przypomnij sobie też te chwile, gdy tak się czułeś.

Przecież chodzi o to, aby być szczęśliwym, nawet nie mając Ferrari ze złota niż aby je mieć i być nieszczęśliwym, prawda? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.